SS5-40-3.50-L-D-K-TR
Mfr.Part #
SS5-40-3.50-L-D-K-TR
Manufacturer
Samtec, Inc.
Package/Case
Datasheet
SS5-40-3.50-L-D-K-TR
Description
0.50 MM RAZOR BEAM LP SLIM SOCK
Stock
4250
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
Socket, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Pick and Place
Mated Stacking Heights :
4.5mm, 5.5mm, 6mm